Robótki ręczne - haftowanie i nie tylko

Lubię haftować!

Koronka Brugijska - Robótki ręczne

Autor: Maria Magdalena Sandra

Koronka Brugijska - Robótki ręczne

10.11.2017

Koronka Brugijska

Koronka Brugijska to jedna z najbardziej znanych technik wykonywania koronek na świecie. Jest to rodzaj robótek ręcznych, które powstają przy użyciu igiełki i nici. Większość osób kojarzy koronki głównie z szydełkowaniem, jednak Koronka Brugijska jest innym sposobem wykonywania tej sztuki.

Jest to bardzo precyzyjny proces, który wymaga dużo cierpliwości i umiejętności manualnych. Jednak efekt końcowy wart jest poświęconego czasu i wysiłku.

07.11.2017

Prace w Koronce Brugijskiej

W Koronkach Brugijskich można realizować wiele różnorodnych projektów. Od delikatnych serwetek, przez ozdobne poduszki, aż po piękne obrusy. Każda praca wykonana w tej technice jest niezwykle elegancka i pełna detali.

Ważną cechą Koronki Brugijskiej jest również jej trwałość. Podobnie jak inne koronki, prace w tej technice są bardzo wytrzymałe i mogą przetrwać przez wiele lat.

Szydełkowanie vs. Koronka Brugijska

Choć wiele osób myli Koronkę Brugijską z tradycyjnym szydełkowaniem, to są to zupełnie różne techniki. Szydełkowanie polega na wykonywaniu pętli przy użyciu specjalnej szydełki, natomiast Koronka Brugijska to wykonanie koronek przy użyciu igiełki i nici.

Koronka Brugijska jest bardziej precyzyjna i skomplikowana technika, dlatego wymaga większego skupienia i wprawy. Jednak efekt, który można osiągnąć korzystając z tej techniki, jest zachwycający.

Korzystanie z naszej strony

Nasz serwis korzysta z plików cookie. Są one używane w celu poprawiania jakości naszych usług oraz do celów analitycznych. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie.

Podsumowanie

Koronka Brugijska to jedna z najpiękniejszych technik wykonywania koronek. Prace wykonane w tej technice są niezwykle eleganckie i pełne detali. Choć wymaga większego zaangażowania niż tradycyjne szydełkowanie, efekt końcowy jest tego wart. Jeśli jesteś miłośnikiem robótek ręcznych, koniecznie spróbuj swoich sił w Koronce Brugijskiej!


Komentarze

Dodaj Komentarz
Haft Richelieu - Robótki ręczne
Haft Richelieu - Robótki ręczne

10.11.2017Haft Richelieu - Sztuka Stworzona Kolekcjonerskimi RękamiProjektowanie i tworzenie pięknych robótek ręcznych to sztuka, która przez wieki przyciągała ludzi swoj...

Haftowanie, haft krzyżykowy, dzierganie
Haftowanie, haft krzyżykowy, dzierganie

Haftowanie - Sztuka Dziergania i Haftu Krzyżykowego# Haftowanie - co to właściwie jest?Haftowanie to jedna z najstarszych form zdobienia tkanin, która ma swoje korzenie ju...

Haft krzyżykowy - Robótki ręczne
Haft krzyżykowy - Robótki ręczne

10.11.2017Haft krzyżykowyHaft krzyżykowy to jedna z popularnych technik robótek ręcznych, polegająca na tworzeniu wzorów poprzez wyszywanie krzyżyków na materiale ...